Kółko teatralne i kabaret

2016-04-14 / Działalność MASEK w r. szk. 2015/16

Kółko teatralne "Maski" w bieżącym roku szkolnym liczyło 15 osób. Zdecydowaną przewagę liczebną miały w tym roku pierwszoklasistki, zwłaszcza z kl. 1c. Kółko pokazało się społeczności szkolnej w programie w okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiając krótką scenkę z życia szkoły. Następnie członkowie kółka teatralnego podjęli się realizacji kabaretu literackiego z użyciem tekstów m. in. I. Krasickiego, K.I. Gałczyńskiego czy J. Brzechwy. Przedstawienie o tytule "Zwierzyniec" Maski zaprezentowały na miejskim przeglądzie młodzieżowych zespołów teatralnych a także na teatraliach międzygimnazjalnych w Wiśle, gdzie Adaś Śliż, grający rolę Żółwia, otrzymał wyróżnienie indywidualne.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2014-10-24 / Dzień Edukacji Narodowej dla uczniów i nauczycieli

13 października w wigilię DEN, który w naszej szkole był wolny od zajęć dydaktycznych, kółko teatralne wystawiało przygotowywany od września program. Pierwszy występ, z udziałem zespołu Gama 2, miał miejsce na gościnnej scenie MDK "Prażakówka" i przeznaczony był dla emerytowanych nauczycieli, następnie młodzi aktorzy i recytatorzy zaprezentowali się przed nauczycielami i uczniami G2. Program pokazujący w humorystyczny sposób nauczycielskie zmagania z uczniami, dokumentacją i organizacją szkoły zyskał uznanie w oczach widzów - tych starszych i tych młodszych.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2014-04-20 / MASKI na Teatraliach Wiślańskich

Tradycyjnie zespół teatralny MASKI gościł na wiślańskim spotkaniu teatrów gimnazjalnych. Przedstawiał "Świetlicowe DZIADY" w nieco zmodyfikowanej obsadzie. Spektakl został doceniony przyznaniem drugiego miejsca w kategorii przedstawienie kabaretowe, a dodatkowo indywidualne nagrody aktorskie zdobyli:Julia Bereżańska, Mikołaj Haratyk i Klaudia Czyż.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2014-03-20 / Premiera "Świetlicowych DZIADÓW"

04 marca na scenie MDK Prażakówka zespół teatralny MASKI pokazał przygotowywany od listopada spektakl będący trawestacją "Dziadów cz.II" Adama Mickiewicza. Na scenie pojawił się chór uczniów(a raczej uczennic) dowodzony przez Guślarza oraz zjawy - absolwentów opowiadających ku przestrodze uczniów swoje przeżycia. Spektaklem tym Maski zdobyły trzecie miejsce w Miejskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2013-11-20 / Pierwszy występ - DEN 2013

Po krótkich przygotowaniach nowy skład kółka teatralnego wystąpił na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezentując poetycki koncert życzeń dla nauczycieli G2. Przygotowywany program został nieco skrócony z powodu choroby jednego z aktorów. A oto przykładowy wiersz dedykowany nauczycielom przedmiotów ścisłych:
Wisława Szymborska
Wiersz ku czci
Był sobie raz. Wymyślił zero.
W kraju niepewnym. Pod gwiazdą
dziś może ciemną. Pomiędzy datami,
na które któż przysięgnie.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2013-10-10 / Warsztaty teatralne

05 października członkowie kółka teatralnego mieli okazję obejrzeć spektakl "Sen nocy letniej" w wykonaniu aktorów Teatru Lwia Paszcza a następnie uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez tychże aktorów. Zajęcia obejmowały panel dyskusyjny na temat istoty aktorstwa, podczas którego aktorzy dzielili się z uczniami własnymi doświadczeniami oraz ćwiczenia z zakresu dykcji i pantomimy. Teraz czas na wykorzystanie tych umiejętności w praktyce!

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2013-09-20 / Kółko teatralne - wrzesień 2013r.

Po wakacjach wznowiło swoją działalność kółko teatralne "Maski". Tegoroczni członkowie kółka to: Laura Stanieczek, Malwina Rusin, Magda Porębska, Justyna Wiercigroch, Julia Bereżańska, Mikołaj Haratyk, Ola Kaczmarczyk, Iza Kawulok, Karolina loter, Ola Pawłowska, Nikoleta Pytel, Klaudia Szczecina, Magda Szczecina. Ze względu na kolizję terminów prób i występów kółka teatralnego i zespołu wokalnego niektóre uczennice musiały wybrać jedno z nich. Po rocznej przerwie na stanowisko opiekuna kółka powróciła p.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2012-04-05 / Wiślańskie Teatralia- SZCZUKERSI górą!!!

Pierwszy sukces SZCZUKERSÓW w tym roku szkolnym!!!! Dnia 23 marca 2012 roku odbyły się Wiślańskie Gimnazjalne Teatralia, w których ponownie (podobnie do lat poprzednich) kabaret Szczukersi zdobył jedno z wyróżnień za skecz pt. "Kariera Marysi". Szkolny kabaret otrzymał nagrodę specjalną od jury oraz każdy ze Szczukersów nagrodę indywidualną za grę aktorską. SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2012-03-23 / Współczesna wersja "Opowieści wigilijnej"

Po październikowym występie z okazji DEN członkowie kółka teartralnego podjęli pracę nad nowym przedstawieniem - tym razem była to współczesna wersja "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa. Spektakl został wystawiony na Miejskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych, gdzie zdobył wyróżnienie oraz na IV Międzygimnazjalnych Teatraliach w Wiśle,gdzie został uhonorowany również wyróżnieniem za "twórcze podejście do klasycznego tekstu".

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-12-05 / Nowy rok szkolny-nowe wyzwania dla SZCZUKERSÓW

Bardzo pracowicie rozpoczął się rok szkolny dla kabaretu SZCZUKERSI (którego skład pozostał niezienny- Michał Skórczewski, Bartek Cichowski oraz Alex Porębski), bo już we wrześniu zrodził się w ich głowach pomysł na scenariusz corocznego konkursu z języka angielskiego ENGLISH CULTURE CONTEST. Pomysł był nie byle jaki, bo postanowili wcielić się w rolę Michael'a Jackson'a...ale w dzień konkursu na scenie pojawiło się aż trzech Michael'ów...pracę swą kabaret wykonał solidnie jak zawsze, a wisienką na torcie tym razem okazał się popis umiejętności tanecznych.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-10-29 / DEN w wersji teatralnej

17 .10.  2011r. zespół taeatralny "Maski" zaprezentował program z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program ten miał charakter wyjątkowy, gdyż przedstawiany był na scenie gościnnego MDK "Prażakówka" w tym dniu dwukrotnie. Widzami byli nauczyciele -emeryci ze wszystkich ustrońskich szkół, którzy w domu kultury zgromadzili się na zaproszenia Urzędu Miasta, a następnie - uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2. W obydwóch przedstawieniach rolę konferansjera pełniła Anna Haratyk, recytatorsko wspierał aktorów Zygmunt Loter, a muzycznie ubogacił ją zespół "Gama 2", który przedstawił piosenki opracowane w trakcie warsztatów muzycznych prowadzonych przez p.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-09-30 / Skład kółka teatralnego w r. szk. 2011/2012

W roku szkolnym 2011/2012 kółko teatralne liczy 11 osób i pracuje niezmiennie pod kierunkiem p. Moniki Rzeszótko. Spotkania odbywają się we wtorki w godz. 14.30 - 15.15 ( a jeśli zachodzi taka potrzeba, to dłużej lub dodatkowo w innych terminach). W zajęciach zdecydowali się uczestniczyć nastepujcy uczniowie:

1. Wiktoria Krysta,

2.Victoria Szulik,

3.Katarzyna Orawska,

4. Wiktoria Palutkiewicz,

5. Jakub Cisak,

6. Jakub Kamieniorz,

7.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-06-02 / Nasz udział w przeglądzie powiatowym

 

24 maja 2011r. MASKI pojechały do Cieszyna, aby w tamtejszym teatrze zaprezentować się na Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych w skróconym nieco przedstawieniu o elfach pod nowym tytułem "Laura i tron elfów". W składzie aktorskim nastąpiła również zmiana - A.Procnera zastąpił J. Cisek.

Występ MASEK przyniósł wspaniały efekt w postaci nagrody III stopnia w kategorii zespołów teatralnych.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-05-06 / Witaj majowa jutrzenko!

06 maja członkowie kółka teatralnego wspomagani przez szkolny kabaret  wespół z chętnymi uczniami kl.1,2 i 3 przedstawili krótki program, przybliżający uczniom naszej szkoły święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był on równocześnie wprowadzeniem do konkursu historycznego. Na program składały się wiersze patriotyczne, fragmenty XVIII-wiecznych tekstów  oraz inscenizacja bajki Ignacego Krasickiego. Program został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez uczniów jak i przez nauczycieli.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-04-01 / SZCZUKERSI w roku szkolnym 2010/2011

Jak już wspominaliśmy wcześniej nowy skład kabaretu zaczął prężnie działać już od samego września, bo w październiku chłopcy pokazali na co ich stać prowadząc szkolny konkurs English Culture Contest. Później także nie próżnowali przygotowując skecz kabatetu Ani Mru Mru pod szkolnym tytułem "Król i wieśniacy", a także krótką anglojęzyczną scenkę "Thank God". Przerobiony na realia szkolnego kabaretu skecz "Król i wieśniacy" został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno na ustrońskich UST-ach jak i na wiślańskich Teatraliach, gdzie Bartek Cichowski zdobył jedną z nagród dla najlepszego aktora.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-03-28 / UST-a i TEATRALIA

Po długich i żmudnych przygotowaniach członkowie kółka teatralnego mieli wreszcie okazję zaprezentować się publicznie.

Pierwszy występ miał miejsce 16.03.2011r. na scenie MDK "Prażakówka" w ramach UST. Spektakl "O księżniczce, księciu i złej czarownicy"  oprócz młodej widowni, wśród której byli również uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum, oglądało i oceniało jury, które zdecydowało o awansie "Masek" do powiatowego przeglądu zespołów teatralnych , który odbędzie się w maju w Cieszynie.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2011-02-01 / Zmiana opiekuna "Masek"

Po rocznej przerwie na stanowisko opiekuna kółka teatralnego wraca p. Monika Rzeszótko. Będzie ona wraz z młodymi aktorami kontynuować pracę rozpoczętą przez p. Lidię Szkaradnik nad autorskim scenariuszem przedstawienia utrzymanego w konwencji baśniowej. Przedstawienie zostanie zaprezentowane na Miejskim Przeglądzie Zespołów Teatralnych.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2010-10-24 / UDANY DEBIUT nowego składu SZCZUKERSÓW

Szkolny konkurs z języka angielskiego- ENGLISH CULTURE CONTEST był tym razem nie tylko szansą do zaprezentowania scenek kulturowych przez poszczególne klasy, ale także był debiutem scenicznym odmłodzonego składu kabaretu SZCZUKERSI. Trzeba przyznać, że nowi 'kabaretowcy 'nie zawiedli naszych oczekiwań i pierwszy test sceniczny  zdali śpiewająco!!!

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2010-10-18 / Skład kółka teatralnego "Maski"

W bieżącym roku szkolnym pracę w kółku teatralnym pod opieką p. Lidii Szkaradnik podjęli:

Anna Płaczkiewicz, Anna Madura, Wiktoria Krysta, Klaudia Ficek, Andrzej Procner, Grzegorz Skrzyński, Mateusz Chmiel, Jakub Kamieniorz, Piotr Bolesta, Konrad Mojeścik.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2010-09-26 / KABARET- nowy skład!!!

Początkiem września odbył się nabór do szkolnego kabaretu SZCZUKERSI. Na przesłuchanie stawiło się szerokie grono kabaretowych entuzjastów, z czego wszyscy przeszli pomyślnie eliminacje, ale do ścisłej trójki zakwalifikowali się: MICHAŁ SKÓRCZEWSKI, BARTEK  CICHOWSKI oraz ALEX PORĘBSKI.  Jeśli scenariusz skeczu wymagał będzie większej ilości aktorów, zaproszone zostaną osoby z eliminacji. Mamy nadzieję, że nowi SZCZUKERSI pójdą w ślady poprzedników: MARKA JAWORSKIEGO, MATEUSZA BANASIAKA, FILIPA ROBLEWSKIEGO oraz PATRYKA LEDERERA, którzy niejednokrotnie mieli okazję by reprezentować szkołę oraz prezentować swój jakże szeroki warsztat artystyczny w skeczach m.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2010-08-28 / Kolejny rok szkolny- nabór nowych talentów!!

Od września kolejny nabór do szkolnych zespołów teatralnych w naszym Gimnazjum!!
W zeszłym roku teatr  'MASKI'  oraz  kabaret 'SZCZUKERSI'  odnieśli wiele znaczących sukcesów zdobywając m.in. I miejsce na Wiślańskich teatraliach oraz Zawodach BRD organizowanych co roku w Skoczowie z okazji Dnia Dziecka.
ZAPRASZAMY  wszystkich chętnych uczniów do nowych wyzwań teatralnych!!!!!

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2010-01-04 / Przygotowania do występu

Nowy rok to dla naszego kółka praca nad wybranym juz scenariuszem pod nowym kierownictwem, gdyż funkcję naszego opiekuna przejęła p. Lidia Szkaradnik. Przygotowujemy się teraz do występu przed rodzicami i w ramach corocznego miejskiego przeglądu zespołów teatralnych. Zdecydowaliśmy się wystawić współczesną, osadzoną w realiach szkolnych wersję "Zemsty" A. Fredry. Ciekawe, czy publiczność rozpozna odniesienia do oryginału i ironiczny wydźwięk tego przedstawienia?

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2009-10-19 / Pantomima na uroczystości szkolnej z okazji DEN

Pierwszym występem kółka teatralnego w bieżącym roku szkolnym była krótka scenka zaprezentowana na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jej przygotowanie mocno zaangażowała się p. Fiametta Romoli, asystentka językowa współpracująca z naszą szkołą, która przeprowadziła warsztaty dla członkow kółka a następnie współtworzyła scenariusz i przygotowywała uczniów do występu. Efektem tej pracy była pantomima opowiadająca o życiu szkoły - od pierwszego dnia września, poprzez otrzymanie przez uczniow mundurków, zmaganie z trudnym materiałem nauczania aż do wywiadówki - nie zawsze przyjemnej dla uczniów i rodziców.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2009-09-18 / Nasza działalność w nowym roku szkolnym 2009/2010

W roku szkolnym 2009/2010 "Maski" rozpoczęły swoje cotygodniowe spotaknia pod kierunkiem p. Moniki Rzeszótko w nieco zmienionym składzie. Trud doskonalenia dykcji, interpretacji tekstu, ruchu scenicznego i improwizacji podjęli w tym roku szkolnym: Jagoda Hołowko, Klaudia Banaś, Dominika Skrzypczak, Karolina Tulec, Krzysztof Pacuła, Agata Partyka, Leokadia Janik, Monika Kukla, Andrzej Procner, Dawid Sztwiertnia, Mateusz Chmiel.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2009-06-25 / Zakończenie roku szkolnego

Zespół teatralny MASKI zaznaczył swoją obecność rownież na uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich. Trzecioklasiści - członkowie zespołu przy pomocy młodszych kolegów przygotowali program wspomnieniowy dotyczący ich trzyletniej edukacji w G2, co było pretekstem do pośmiania się z siebie samych, kolegów i... nauczycieli. Program spotkał się z entuzjastycznym odbiorem zarówno ze strony uczniów klas trzecich jak i grona pedagogicznego. Na szczególne pochwały zasłużył Piotrek Biłko, który doskonale sprawdził się nie tylko jako aktor, ale równiez jako jeden z prowadzących uroczystość.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2009-05-15 / Teatralia Wiślańskie

Zespół teatralny MASKI pracował bez wytchnienia przez cały rok. 15 maja 2009r. przedstawił w Wiśle w ramach I Wiślańskich Teatraliów Międzygimnazjalnych nieco zmieniony dla potrzeb tego konkursu spektakl "Halloween w szkole" wzbogacając scenariusz o treści literackie. Na scenie wiślańskiego kina aktorzy z Gimnazjum nr 2 rywalizowali z zesepołem teatralnym z Goleszowa oraz trzema zespołami z Wisły. Długotrwała praca nad spektaklem, obycie sceniczne i zaangażowanie aktorów (a także próba generalna w.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2009-03-24 / Spektakl "Halloween w szkole"

Po długich tygodniach przygotowań MASKI zaprezentowały się na V  Miejskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który zorganizowany został przez MDK "Prażakówka" 17.02.2009r. W tym roku młodzi aktorzy wystąpili w scence komediowej pt. "Halloween w szkole", która została napisana przez nich samych przy współudziale p. Moniki Rzeszótko. Scenę domu kultury opanowały dziewczyny  przygotowujące nielegalny "sabat czarownic".

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2008-10-14 / Rok szkolny 2008/2009

 

 

W bieżącym roku szkolnym (2008/2009) zespół MASKI spotyka cię co wtorek w następującym składzie:

  1. Aneta Koźlak
  2. Sebastian Matuszyński

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2008-02-27 / Zmiana opiekuna

 

W roku szkolnym 2007/2008 opiekę nad zespołem przejęła p. Monika Rzeszótko.

 

Pod jej kierownictwem zespół przygotował inscenizację z okazji święta 11 listopada, a także spektakl „Usługi matrymonialne”, w którym to spektaklu klienci biura matrymonialnego poszukują swojego szczęścia i liczą na odnalezienie – czy to księcia na białym koniu czy księżniczki na ziarnku grochu.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2006-04-25 / Kabaret MONKSHOTS

 

Kabaret MONKSHOTS powstał w październiku 2006 roku, kiedy  to Gimnazjum nr 2 postanowiło wziąć udział w przeglądzie zespołów teatralnych „Poliglota”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, poza tym że językiem scenicznym konkursu był język angielski. W szkole działał już wtedy odnoszący sukcesy teatr MASKI, lecz szkoła potrzebowała oprócz dobrych aktorów, także artystów  posługujących się bardzo dobrze angielskim.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2004-06-22 / "Książę szuka żony"

Nasz udział w III Miejskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych  - przedstawienie "Książę szuka żony".

 

Zdjęcia pochodzą z fotoreportażu OX pl

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>2004-06-01 / Trochę historii

 

 

Kółko teatralne w Gimnazjum nr 2 powstało już w pierwszym roku jego działalności z inicjatywy p. dyr. Marii Kaczmarzyk.  Jego opiekunką została p. Lidia Szkaradnik; w pierwszym roku pracy a zarazem formowania się tego zespołu wspierała ją aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej Krystyna Pryszczyk.

 Kółko teatralne – od 2001r.

Kliknij by dowiedzieć się więcej >>>